Dominikanie Kraków

Rozmiar czcionki: A A A

Przygotowanie do małżeństwa


Odbywają się w piątek i sobotę i obejmują wszystkie tematy wymagane w ramach przygotowania do małżeństwa. Zaczynają się o godzinie 17.00 w auli kolegium (szczegółowa mapka umieszczona jest na stronie). Są one skierowane szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków, trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

Oprócz spotkania weekendowego narzeczeni są zobowiązni do trzech spotkań w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego, która działa także przy naszym klasztorze (znajduje się koło furty, czynna w piątki w godzinach 16.00 - 20.00, trzeba się wcześniej umówić na rozmowę).

Zapisy

Na kurs weekendowy można się zapisać tylko przez internet za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest udostępniany na naszej stronie w dniu zapisów. Opłata za kurs dwudniowy wynosi 75 PLN od osoby (płatne w czasie trwania kursu). Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Obowiązkowa jest obecność na całym kursie. Nieobecność o ustalonej godzinie oznacza rezygnację z udziału i wykreślenie z listy uczestników. Nie ma zwolnień z części kursu. Nie można się też spóźniać, bo sala wykładowa jest w zamkniętej części klasztoru i nie ma do niej dostępu w trakcie trwania zajęć. W czasie kursu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. W sobotę jest przewidziana przerwa obiadowa, ale posiłek trzeba sobie zorganizować we własnym zakresie.

W ramach przygotowania do małżeństwa obowiązkowe są też 3 wizyty w Poradni Życia Rodzinnego. W czasie trwania kursu weekendowego nie ma możliwości zaliczenia wizyt w Poradni. Trzeba tego dopilnować we własnym zakresie. Poradnia, która działa przy klasztorze jest czynna w piątki w godzinach od 16.00 do 20.00, obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie terminu przez internet. Osoby, które ukończyły kurs w naszym klasztorze, mogą też pójść do innej Poradni Życia Rodzinnego. 

Zapisy na grudzień zostały zakończone, nie ma już wolnych miejsc. Wszystkich, którym zależy na odbyciu kursów w grudniu, zapraszamy na stronę dominikanów w Katowicach, mają jeszcze wolne miejsca.
Zapisy na styczeń 2015 roku rozpoczną się w poniedziałek, 22 grudnia o godzinie 22:00, za pomocą fromularza zgłoszeniowego który jest dostępny w tym miejscu.

FAQ

PYTANIA

ODPOWIEDZI

Ile kosztuje kurs weekendowy?

75 PLN / osoba

Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie? Tak, nie ma możliwości spóźniania się i zwolnień.
Czy można przychodzić na kurs samemu? Można, nie trzeba być w parze, ale oboje narzeczeni są zobowiązani do ukończenia kursu przedmałzeńskiego. Zaświadczenia są wydawane na zakończenie kursu, oddzielnie dla każdej osoby.

Plan kursu

Piątek
17.00 - 18.00 o. Karol, Wprowadzenie, czyli co my tu robimy?
18.10 - 19.10 M. M. Babik , Kocham, to znaczy
19.25 - 20.10 o. Karol, Przyjaźń - spotkanie z Bogiem
20.20 - 21.30 o. Karol, Dlaczego ślub i czemu w Kościele?

Sobota
9.00- 10.00 M. M. Babik, Razem, ale dokąd?
10.15 - 11.30 M. M. Babik, Seksualność w małżeństwie 
11.45 – 12.45 M. M. Babik, Miłość i płodność
13.00 Msza Św. PRZERWA OBIADOWA DO 15.00
15.00 - 16.15 M. M. Babik, Myślę inaczej, chcę czegoś innego...
16.30 - 17.15 M. M. Babik, Jesteśmy posłani
17.25 - 18.25 o. Karol, O spowiedzi
18.35 - 19.30 o. Karol, Eucharystia, liturgia sakramentu małżeństwa 

Terminy kursów

Prowadzący

Kurs weekendowy prowadzi małżeństwo Marta i  Marek Babik oraz kapłan o. Karol Karbownik OP.

Kontakt

 Wszelkie pytania proszę kierować na adres: kurs.krakow@dominikanie.pl

Venti - Agencja Interaktywna